Noviny

2001-03


archiv zpráv

starší zprávy

novější zprávy

aktuální zprávy

jdi nahoru jdi dolů 2001-03-28
Vyšlo nové číslo Zpravodaje CPM - 1/01.
Na svých stránkách přináší recenzi modelu Tatra Jamal v provedení Minibox 1:100 od WDS. Dále seznam papírových modelů nákladních vozů Tatra, informaci o e-modelech vozů DTM (německé mistrovství cestovních vozů) a několik dalších odkazů. Rubrika profily přináší informace o papírových modelech tanku LT 38 a jeho modifikací. Dále v ZCPM 2/01 naleznete pozvánky na soutěže a výstavy i na výlety. Rubrika střípky přináší několik obrázků novinek na zahraničních trzích.

jdi nahoru jdi dolů 2001-03-20
Nové číslo časopisu ABC, tentokráte naštěstí bez Pokéďáblíků, přináší v sérii znovu v ABC opakování "modelu" Aerotaxi, které původně vyšlo pod názvem Aerotaxi speciál v ABC č. 15 roč. 27.
Modelem čísla, avizovaným i na obálce jako model na přání, je autoveterán české výroby Laurin & Klement E 1907 v M 1:32. I on však měl být označen spíše jako znovu v ABC, neboť byl již vydán v ABC č. 1 roč. 37 a to včetně figurek v dobových kostýmech. Došlo pouze ke změně rozmístění figurek kvůli umístění loga automobilky Škoda. Stejný model stejného autora, tentokráte bez figurek, v měřítku 1:24 vydalo Pressfoto.
Doplňky k miniboxovému souboru Podskalí Listnatý háj I a II již v ABC též vyšly a to jako součást souboru Skalka.
Jediným originálem tohoto čísla tedy zůstává Tajemství spící jehnědy J .

jdi nahoru jdi dolů 2001-03-18
Malé doplnění informace o novinkách vydavatelství Schreiber-Bogen: součástí katalogu v ceně 3,- DM je i jednostránkový model Das Alte Rathaus in Esslingen, tedy staré radnice v Esslingenu, takto sídle firmy Schreiber-Bogen. Tamtéž sídlí i Muzeum modelů fy Schreiber. Jak uvádí katalog: Muzeum papírových modelů firmy J. F. Schreiber si svou náladovou atmosférou již zajistilo pevné místo na muzeálním poli. Jsou zde k vidění i staré modely od fy Schreiber. Pod vedením muzejní pedagožky se děti mohou ihned chopit nůžek a lepidla - zábava je zaručena. Dospělí se v Schreiber muzeu stanou dětmi, když se opět setkají s modely, které si před desetiletími možná sami sestavili. Tolik sebereklama. Podle ilustrační fotografie jsou prostory muzea umístěny v podkroví a i odpolední otevírací doba v pracovní dny (14 až 18 hod., v sobotu pak 11 až 18 hod.) napovídá cosi o spíše rodinném režimu rádobymuzea.

jdi nahoru jdi dolů 2001-03-08
Německé vydavatelství Schreiber-Bogen připravilo již tradičně několik novinek do svého katalogu. Na rok 2001 je tedy nabídka rozšířena o následující modely:

Schreiber-Bogen nemá svůj web, jeho modely najdete v e-obchodě firmy Scheuer & Strüver

jdi nahoru jdi dolů 2001-03-02
Po nějaké době, kdy byla pouze provedena registrace a blokace domény, byl spuštěn web firmy WDS. Komu to nic neříká vězte, že zkratka znamená Weiner design studio. A kdyby ani to nestačilo, tak uvádím, že arch. Milan Weiner, majitel firmy WDS, je autorem oblíbených Miniboxů. Na zmíněném webu naleznete nabídkový katalog a objednávkový ceník MBX v M 1:300. Totéž pro MBX v M 1:100 je zatím v přípravě.
Kromě již uvedených meřítek byly Miniboxy v ABC vydávány i v M 1:160 (železniční měřítko "N") a jeden ze sešitů vydaných WDS je i v M 1:87 (tedy "H0"). Jak již bylo uvedeno, v současnosti se v ABC připravuje k vydání Miniboxový soubor v M 1:300 s názvem Letiště.

Lepší orientaci v rozsáhlém katalogu by snad pomohl textový obsah, neboť kdo si pamatuje rozdělení do kategoriií podle písmen ? Malá nejasnost je i v sekci "Z" - soubory. Obrázek znázorňuje pouze Skalku a Podskalí (Petrovice a Zákoutí si nutno domyslet), přičemž neznalý nemá šanci zjistit co je co. Také v ceníku pozor, protože ceník neuvádí kolik kusů daného modelu za uvedenou cenu obdržíte. Některé listy (obdélníčky v ceníku značí formát - od A6 po A4) totiž obsahují daný model opakovaně, např. osobní vozy či stromy. Malým nedostatkem též je, že nelze zadávat objednávku přímo v obrázkovém katalogu.
A to, co naleznete v sekci "X" je tištěný katalog MBX 1:300 J .


archiv zpráv

starší zprávy

novější zprávy

aktuální zprávy