Soutěž

V této soutěži rozhodně nevyhrajete koloběžku jako v ABC, hlavním účelem bude pobavit.
I když, kdo ví ... ? Nějaký ten papírový model by se snad našel.
Odpovědi zasílejte na můj e-mail do 14i dnů od vyhlášení otázky.  

 

" " " " " " " " " " " " " " "

Otázka číslo 3 - 2001-01-04
Abych zaujal široké papíro-modelářské masy, volím něco jednoduššího. Z jakého materiálu se vyrábějí papírové modely ?
Malá nápověda: a) PVC, b) vlnitý plech, c) vlnitá lepenka, d) materiál, který bude teprve vynalezen.

Odpověď číslo 2 - 2001-01-04
Zdá se, že soutěžení jakéhokoli stupně náročnosti Vás nebaví a proto od dalších otázek prozatím ustoupíme. Počítač avizovaný v návštěvní knize mi tedy asi zůstane. Možná někdy příště ...
A správná odpověď ? Zkuste modely zdarma J.

" " " " " " " " " " " " " " "

Otázka číslo 2 - 2000-12-16
Model nazvaný Elektřinou hnaný vůz poštovní, vydaný ERKOtypem, je zpracován dle nákladního vozu, který zkonstruoval Walter C. Bersey v Anglii roku 1893. Zpracování modelu má jednu chybu, která se opakuje i u ostatních modelů veteránů nehledě na autora. O jakou chybu se jedná ?

Odpověď číslo 2 - 2001-01-04
Bohužel Vás ani tato otázka nijak nevyburcovala - obdržel jsem jen dvě odpovědi. A ta správná ? Vynálezce pneumatiky, irský lékař J. B. Dunlop, až v roce 1914 začal do pneumatikové směsi přidávat saze a to kvůli zlepšení pevnosti a odolnosti vůči opotřebení. Tím pneumatiky získaly černou barvu, zatímco doposud byly barvy šedobílé či bílé.

" " " " " " " " " " " " " " "

Otázka číslo 1 - 2000-11-06
Nosným tématem 22. čísla 45. ročníku časopisu ABC jsou trucky. Články o nich a návod k modelu tahače Kenworth T2000 jsou podloženy kresbami trucků různých značek, z nichž o některých není v dotčených textech zmínka. Uveďte, o které firmy se jedná.
Prosím? Chcete nápovědu? Hledejte v ABC!

Odpověď číslo 1 - 2000-11-22
Daná otázka pro Vás asi byla moc lehká, neboť jste se vůbec neobtěžovali odpovědět. Tedy až na dvě výjimky, které to zřejmě vzaly jako svou stranickou povinnost člena CPM. Jeden z nich však ve svém ABC uvedené kresby vůbec nenašel, musel si proto vypůjčit jiný výtisk v čítárně místní knihovny. Druhý střílel od boku. Správná odpověď tedy žádná. A jak že zněla ? Šlo o značky Ford, Pacific a White. Kdo tomu nevěří, ať si najde Pexeso s trucky, jež vyšlo v ABC číslo 15 ročníku 38.

" " " " " " " " " " " " " " "