Jak šel čas... díl 3.

Kosmická bestie

... Rodan - drak smrti, Invaze z Marsu, 27. den - to jsou názvy některých fantastických filmů, které se nyní o překot natáčejí v kapitalistických státech. Je zajímavé, že řada fantastických filmů je natáčena v Japonsku. Děj těchto filmů je vykonstruován především tak, aby útočil co nejvíce na nervy diváků, bez ohledu na skutečnost nebo poznatky vědy a techniky.

O kolik lepší jsou proti takovým fantasmagorickým filmům například sovětské snímky Cesta ke hvězdám, Volání dálných světů, Byl jsem družicí Slunce nebo polskoněmecký film Mlčící hvězda! Vždyť filmaři se při jejich natáčení radili s vědci a odborníky, snažili se o co nejlepší zobrazení budoucnosti. Můžeme se těšit i na nový film našeho režiséra Karla Zemana Baron Prášil, v němž se setká známý král lhářů s moderním astronautem, aby spolu prožili řadu dobrodružství.

Záběr z fantastického filmu Kosmická bestie ukazuje robota, sestrojeného útočníky z planety Mysteroit, jak ničí universitní město na Dálném východě. Tuto hrůzostrašnou podívanou mohou vidět diváci na Západě na širokém plátně a v barvách!Vyšlo 1961-01-12 v ABC č. 1 roč. 1961